PROJE YÖNETİMİ

Belirli bir projenin bitirilerek zamanında teslim edilebilmesi için kaynak dosyaların alınması ve çeviriye hazırlanması, kaynakların planlanması ve organize edilmesi, zaman planlaması, tercümanın seçimi, proje performansının takibi ve müşteriden/tercümandan gelen geri bildirimlerin yönetilmesi sürecidir.
Tam zamanlı çalışan güçlü proje yöneticileri ekibimiz, hizmet verdiğimiz tüm dil çiftlerinde müşteriler ile tercümanlar arasındaki tek irtibat noktasıdır. Tüm projelerde tercüme işinin alınmasından son teslimine kadar tüm aşamaları ve iş akış sürecini sürekli takip ederek müşterinin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarlar.
Proje yöneticilerimiz hedef odaklıdır, müşteriler ve tercümanlar arasında süreç yönetiminde deneyime ve insan ilişkilerinde derin birikime sahiptirler.
İş emri yönetim sistemimiz yüksek hacimli ve çok dilli projelerin etkin bir şekilde yürütülmesine olanak sağlıyor.

TERMİNOLOJİ

Uzmanlık gerektiren çeviri projelerinde müşterimiz özel bir kullanım istemediği durumlarda dahi firmamız tarafından oluşturulmuş terim sözlüklerimiz mevcut. Fakat alan çevirilerinde bazı kelimelerde özel kullanımlar gerekiyor, bu tip durumlarda müşterimizle karşılıklı işbirliği yapılarak ve onun istekleri doğrultusunda anlamları yönlendirerek terminoloji listesi oluşturuluyor. Çevirmenimiz bu listeyi kullanarak çeviriyi tamamlıyor, böylece ileriki çevirilerde de firmaya tahsis edilen bu sözlük kullanıldığı için firmanın tüm çevirilerinde kullanılan dil aynı oluyor.