Biz Kimiz?

İnteraktif Tercüme, 1998 yılından bu yana yazılı ve sözlü tercüme yapmakta olan İsmail Dursun tarafından 2008 yılında İstanbul’un Ataşehir ilçesinde kurulmuştur. Önceleri  uluslararası şirketlerde mesleğini icra edebilmek için kullandığı dili, bu tarihten sonra edindiği çok yönlü mesleki bilgi ve tecrübeyle daha doğru tercümeler yapmak üzere kullanmaya başlamıştır. Kendisinin ve ekip arkadaşlarının işine göstermiş olduğu dikkat ve özen, İnteraktif Tercümeyi kısa sürede aranılan bir çeviri bürosu haline getirmiştir.
Aralarında dünyanın en büyük firmalarının Türkiye’deki iştiraklerinin de yer aldığı otuza yakın yerli ve yabancı kurumsal firmayla birlikte yurt dışındaki tercüme acentelerine zamanında, doğru ve kaliteli tercüme hizmeti sunarak varlığımızı sürdürmekteyiz.

Neden Biz?

Çünkü;
1.    İyi bir ekibimiz var. Ekip arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu farklı meslek kollarında olup entelektüel birikime sahip işinde uzman kişilerdir. İşi ehline teslim ettiğimiz için, sonuç her zaman memnuniyet verici olmaktadır.
2.   Tercrübeliyiz. İyi bir çeviri için bazen dili çok iyi bilmek yeterli değildir, aynı zamanda çeviri konusu hakkında bilgi sahibi olmakta bir zorunluluktur. Bu tip olağanüstü durumlarda, ki daha çok patentlerde karşımıza çıkar, oturup konu hakkında daha önceden yazılmış literatürleri okuyarak hazırlık yapar, daha sonra tercümeye başlarız. Süreç biraz uzasa da, mükemmel bir tercüme olur.
3.    Tercümeyi redaksiyon yaptıktan sonra teslim ederiz.
4.    Amacımız hızlı ve kaliteli hizmet sunarak, işin sürekliliğini sağlamaktır. Çevirisi istenen (Doküman, Kitap, Film, Yazılım vb..) şey için müşterilerimize makul olan teslim süresini ve maliyeti bildiririz. Onaylanan teklifleri, iş programımıza alarak teslimat yaparız.
5.    Dinamik bir yapıya sahibiz, sürekli kendimizi farklı alanlarda geliştiriyoruz.
6.    Yaptığımız işi seviyoruz…
7. İngilizce, Rusça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Arapça, Fransızca başta olmak üzere her dilde profesyonel yazılı çeviri hizmetleri sunuyoruz hatta çapraz dilde de tercume hizmeti sunmaktayız.

HİZMETLERİMİZİN BAZILARI

PROJE YÖNETİMİ ve TERMİNOLOJİ OLUŞTURMA , NOTER ONAYLI ÇEVİRİ ve APOSTİL, WEB SİTESİ TERCÜMESİ, KİTAP-KATALOG TERCÜMESİ, İTHALAT-İHRACAT YAZIŞMALARI TERCÜMELERİ ,TEKNİK TERCÜME, TİCARİ TERCÜME, FİNANSAL TERCÜME, HUKUKİ TERCÜME, ARDIL TERCÜME, AKADEMİK TERCÜME, DENİZCİLİK TERCÜMESİ, REHBERLİK